Domniemanie niewinności. Tom 2. Niewinna

Drugą częścią trylogii z wątkami romantycznymi i otoczką świata adwokatów jest „Domniemanie niewinności. Tom 2. Niewinna„. Jest to kontynuacja losów Andrew i Aubrey przedstawionych w części 1 o tytule „Oskarżyciel”. Autorką tego romansu z wątkami adwokackimi jest Whitney Garcia Williams. W drugiej części można poznać dalsze losy bohaterów. Oczywiście jest to druga z trzech części składających się na tę serię.

Dalsze zagmatwane losy Andrew i Aubrey

Dla Andrew najważniejszą, podstawową zasadą, którą kierował się przez całe życie była absolutna szczerość, a Aubrey złamała tę zasadę okłamując go i podając się za kogoś, kim nie była. Gdyby inna kobieta zachowała się tak wobec Andrew to zostałaby wyrzucona z jego życia, ale nie Aubrey, która okazała się być dla niego atrakcyjna i wyjątkowa. Jest to osoba, z którą Andrew jest bardzo blisko, tak blisko jak z nikim innym do tej pory. Mimo to Andrew stara się nie dopuścić Aubrey do swojej przeszłości, którą chce pozostawić ukrytą przed całym światem.

Pewnego dnia w życiu głównych bohaterów pojawia się pewna tajemnicza kobieta, za sprawą której Aubrey poznaje coraz więcej szczegółów związanych z przeszłością Andrew. Okazuje się, że wymaga on szczerości, jednak na jaw wychodzą jego kolejne kłamstwa, których ukrywanie i milczenie jest o wiele gorsze od powiedzenia prawdy. Co zdarzyło się w życiu Andrew sześć lat temu? Czy te wydarzenia oraz kłamstwa zniszczą jego życie i związek z Aubrey?

Kolejna dawka tajemnic

Jest to niezwykle ciekawa kontynuacja losów Andrew i Aubrey, w których poznajemy coraz więcej ciekawych szczegółów z życia adwokata. Okazuje się, że oboje mają na sumieniu kłamstwa i ukrywają różne tajemnice przed sobą. Podczas gdy Andrew toczy walkę z przeszłością i ukrywaniem tajemnic, Aubrey musi zmagać się z toksycznymi, wyrodnymi rodzicami. Całość jest opowiedziana w bardzo interesujący i wciągający sposób. Po raz kolejny, jak w części pierwszej, dużym atutem, jaki posiada „Domniemanie niewinności. Tom 2. Niewinna” jest zakończenie, które potrafi zwalić z nóg.

Jest to świetna propozycja dla osób lubiących trudne historie romantyczne pełne tajemnic, kłamstw i pobocznych problemów. Razem z bohaterami można przeżywać ich kłopoty oraz odkrywać z zapartym tchem kolejne tajemnice. Po raz kolejny książka ma tylko jedną wadę – jest ona bardzo krótka. Jej fabuła i zakończenie z pewnością zachęcają do sięgnięcia po ostatnią część trylogii.

Zalety:

– ciekawa kontynuacja historii z części 1,

– interesująca fabuła pełna tajemnic i intryg,

– ciekawe i zaskakujące zakończenie,

Wady:

– podobnie jak w przypadku części pierwszej, książka ta jest bardzo krótka.